Työntekijät

Pipsa Wilhelms

Toiminnanjohtaja

Hallinto- ja talousasiat, yhteistyösuhteet, edunvalvonta, ansiomerkkiasiat, kurssikeskus Partiokolkka

pipsa.wilhelms@partio.fi
p. 050 538 4034

Jyväskylän toimipiste, Yliopistonkatu 26 A, 40100 Jyväskylä

Joni Heikkinen

Kasvatuskoordinaattori

Partiotapahtumat ja koulutukset, vapaaehtoisten tukeminen, KUKSA, tilastointi ja raportointi

joni.heikkinen@partio.fi
p. 050 363 6434

Kuopion toimipiste, Tulliportinkatu 56, 70110 Kuopio

Henriikka Kaunela

Järjestösihteeri, Jyväskylän Partiolaiset ry

ROK-kurssit, kurssi- ja koulutusmateriaalit

henriikka.kaunela@partio.fi
p. 050 363 6024

Jyväskylän toimipiste, Yliopistonkatu 26 A, 40100 Jyväskylä

Terhi Takkinen

Viestintä- ja markkinointikoordinaattori

Viestintä- ja markkinointi, verkkosivut ja sosiaalinen media, Liplatus, Kippo, LPK-posti, partion esittely- ja markkinointimateriaalit

terhi.takkinen@partio.fi
p. 050 363 6408

Jyväskylän toimipiste, Yliopistonkatu 26 A, 40100 Jyväskylä

Nalle Velling

Lippukuntakoordinaattori

Lippukuntien tukeminen (Alli, Nokikana, Kuikka, Merimetso, RäyskäUivelo, Joutsen ja Kaakkuri), eskarikampanja, tarvikevälitys

nalle.velling@partio.fi
p. 050 363 6043

Jyväskylän toimipiste, Yliopistonkatu 26 A, 40100 Jyväskylä

Taina Worster

Lippukuntakoordinaattori

Lippukuntien tukeminen (Haapana, Tiira, Sorsa, Hanki, Koskikara, Telkkä, Koskelo ja Lokki), YV-hanke, Punainen sulka 2017

taina.worster@partio.fi
p. 050 363 6028

Kuopion toimipiste, Tulliportinkatu 56, 70110 Kuopio